Reklama

Pragma Inkaso: Rozwój fintechu zwiększy skalę biznesu

W III kwartale 2017 r. grupa Pragma Inkaso pozyskała 173 nowych klientów, czyli o 45 więcej niż przed rokiem.
Pragma Inkaso: Rozwój fintechu zwiększy skalę biznesu

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

Od początku roku z usług faktoringowych skorzystało 463 klientów w porównaniu z 270 rok wcześniej. Wartość udzielonego faktoringu wzrosła w tym czasie o 13 proc.

Łączna wartość pozyskanych przez grupę wierzytelności w III kwartale sięgnęła 176 mln zł, czyli spadła o ponad 60 proc. rok do roku. To rezultat braku zakupów portfeli w funduszach sekurytyzacyjnych zarządzanych przez grupę. – Miało to związek z bardzo wysoką wartością zakupów dokonanych w tym zakresie w II kwartale – tłumaczy zarząd.

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com oraz e-Prenumeraty Parkiet Inwestor w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama