Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.07.2019 05:12 Publikacja: 17.07.2019 05:12
Według Dariusza Cegielskiego, prezesa Trans Polonii, priorytetem grupy jest dalszy rozwój na rynkach międzynarodowych.
Foto: materiały prasowe
W ostatnich miesiącach grupie Trans Polonia sprzyjała dobra koniunktura gospodarcza w Polsce i sytuacja w branży transportowej. Zarząd zwraca uwagę m.in. na rosnącą wymianę handlową, co ma związek z niskimi stopami procentowymi, relatywnie tanim pieniądzem i tańszym finansowaniem inwestycji. Działalności prowadzonej przez grupę sprzyja też istotny wzrost liczby posiadanych cystern, co pozwala jej bardziej efektywnie niż dotychczas korzystać z dobrej koniunktury.
– Dzięki nowym jednostkom (ciągnikom i cysternom samochodowym – red.) grupa Trans Polonia w ostatnich latach nawiązała współpracę z nowymi klientami w Polsce i za granicą oraz rozszerzyła jej skalę z obecnymi partnerami. W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat zwiększyliśmy liczbę dysponowalnych jednostek o ponad 100 sztuk, do blisko 600 cystern, co czyni nas wiodącym podmiotem w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującym przewozy paliw, płynnych chemikaliów, produktów spożywczych i mas bitumicznych – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii. Dodaje, że w kolejnych okresach firma będzie reagować na bieżąco na potrzeby rynku w zakresie dalszego wzrostu popytu na tabor. Zakup nowych jednostek transportowych firma finansuje środkami własnymi i leasingiem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Wieltonu windując kurs nawet o blisko 16 proc. Tak zareagował rynek na informację o uzyskaniu koncesji na produkcję oraz obrót wyrobami dla wojska i policji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas