Od początku roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowało siedem spółek. Wszystkie przeniosły się z NewConnect. Wiele wskazuje, że kolejny debiutant też będzie pochodził z rynku alternatywnego. To Cloud Technologies, które 12 grudnia zmieni parkiet. Przeprowadzce nie będzie towarzyszyć emisja akcji. Zarząd zakłada, że po debiucie na rynku głównym wzrośnie płynność akcji oraz zwiększy się zainteresowanie spółką ze strony inwestorów, również zagranicznych.

- Przygotowania do tego ważnego dla nas kroku (przeprowadzki na GPW-red.) prowadziliśmy równolegle do innych wpisanych w naszą strategię działań: przede wszystkim zwiększyliśmy dynamikę sprzedaży danych, a w lipcu przeprowadziliśmy zakończoną sukcesem akwizycję hiszpańskiej spółki TL1 – podkreśla prezes Cloud Technologies, Piotr Prajsnar.

Spółka od 2012 r. jest notowana na NewConnect. Obecnie jej kapitalizacja wynosi prawie 170 mln zł. Kurs odniesienia na pierwszą sesję wynosił 1,2 zł. Aktualnie notowania oscylują w okolicach 34 zł.

W III kwartale tego roku Cloud Technologies wypracowało rekordowe wyniki. Przychody wyniosły 12,3 mln zł, a zysk netto 5,1 mln zł. W ujęciu narastającym, w trakcie 9 miesięcy 2022 r., spółka wypracowała 11 mln zł zysku netto i ponad 15 mln zł EBITDA.