Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował dziś, że będzie kontynuował skup akcji własnych spółki wraz z Reddev Investments oraz Tobe Investments. Pierwszy z wehikułów jest kontrolowany przez Zygmunta Solorza. Drugi jest kojarzony z jego synem Tobiasem Solorzem, b. prezesem Cyfrowego Polsatu.

Giełdowa spółka oraz Reddev i Tobe zaprosili do sprzedaży 35 mln (5,74 proc. wszystkich, dających nieco ponad 4 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) akcji Cyfrowego Polsatu. Proponują za sztukę 22,28 zł.

Cyfrowy Polsat miałby nabyć 17,32 mln akcji (2,71 proc. wszystkich), Reddev do 13,825 mln sztuk (maksymalnie 2,16 proc. wszystkich), a Tobe maksymalnie 3,85 mln walorów (do 0,6 proc. ogólnej liczby akcji).

Inwestorzy mają mało czasu do namysłu. Trigon Dom Maklerski będzie przyjmować oferty od jutra (17 maja do 20 maja do godz. 17.00.

W chwili przygotowywania tej notki, akcja Cyfrowego Polsatu kosztuje dziś na GPW 22,38 zł. Spółka zapowiada publikację zaproszenia na stronie internetowej PAP.

Cyfrowy Polsat ogłosił zamiar nabywania akcji własnych w ubiegłym roku. Miał na ten cel w sumie 2,8 mld zł. Do tej pory kupował własne akcje głównie od założyciela, a konkretnie kontrolowanych przezeń pośrednio firm: Reddev i Embud 2 (Grupa Elektrim). Płacił wtedy po 35 zł za walor.