CDA: nawet po pandemii VOD pozostanie mocne

Znaczący wzrost wyników spółki w 2020 r. pozwala rekomendować wypłatę solidnej dywidendy. Perspektywy na ten rok pozostają zachęcające.

Publikacja: 22.03.2021 04:15

CDA: nawet po pandemii VOD pozostanie mocne

Foto: Adobestock

Notowany na NewConnect operator serwisu oferującego filmy i seriale mocno się rozwija. Wyniki idą w górę, co pozwala spółce myśleć o wypłacie solidnej dywidendy. Od początku roku akcje CDA zdrożały o 10 proc., do 29,3 zł.

Klientów przybywa

Na koniec grudnia spółka miała ponad 348 tys. aktywnych subskrybentów, co oznacza wzrost rok do roku o 50 proc.

– Obserwowany przez ostatnie lata trend wzrostowy jest stały i wyraźny. Jeżeli popatrzymy na dane historyczne, od początku funkcjonowania usługi CDA Premium, czyli od 2016 r., to widać, jak słupki odzwierciedlające płacących użytkowników stale rosną. Rok 2020 był wyjątkowo udany, bo ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia większość z nas pozostawała w domach, ale nawet jak popatrzymy na „normalne" lata, to widać stały i rosnący trend – mówi „Parkietowi" Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA.

We wrześniu ubiegłego roku spółka uruchomiła autorski projekt o nazwie CDA Cinema, w ramach którego w każdy czwartek odbywa się premiera jednej z najnowszych produkcji filmowych.

– CDA Cinema cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i z perspektywy czasu widzimy, że to był bardzo dobry ruch. W ramach tej usługi, przypomnijmy: dostępnej tylko dla subskrybentów CDA Premium, pokazujemy nowe filmy, w zdecydowanej większości nieprezentowane wcześniej widzom w Polsce – mówi Laskowski.

Dynamiczny rozwój

W ubiegłym roku spółka odnotowała znaczący wzrost zarówno przychodów, jak i zysków. Perspektywy rynku na ten rok pozostają zachęcające.

– Segment VOD rozwija się bardzo dynamicznie od kilku lat. Za sprawą epidemii, kłopotów kin i klasycznego modelu dystrybucji filmów ten rozwój w ubiegłym roku przyspieszył jeszcze bardziej. Nic nie wskazuje na to, żeby w 2021 r. nastąpił jakiś zwrot. Mało tego, nawet jak epidemia się skończy, to VOD będzie bardzo mocne, a pewne nawyki wśród widzów pozostaną. Trzeba natomiast pamiętać, że konkurencja na tym rynku również rośnie, a rywalizacja między platformami się zaostrza – mówi Laskowski.

GG Parkiet

W planach na ten rok spółka ma przede wszystkim rozwój usługi CDA Premium, z której pochodzi ponad 90 proc. jej przychodów.

– Rozwijamy konsekwentnie usługę CDA Premium, czyli naszą płatną usługę filmów na życzenie. Co oznacza w tym przypadku rozwój? Przede wszystkim budowę silnego i różnorodnego pod względem gatunków katalogu filmów. Już teraz w Premium widzowie mają do dyspozycji ponad 8300 tytułów w praktycznie wszystkich możliwych kategoriach. Rozszerzamy stale współpracę z dystrybutorami, pośrednikami i studiami filmowymi na całym świecie. W CDA Premium i CDA Cinema pojawia się coraz więcej filmów nowych, z 2020 czy 2021 r., których często nie można zobaczyć nigdzie indziej – mówi Laskowski.

Zarząd CDA będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 1,8 zł dywidendy na akcję. Przy aktualnym kursie stopa dywidendy wynosi 6,1 proc.

Technologie
Walka o Brand24. Semrush: 1,5 zł to nasze ostatnie słowo
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Technologie
Ludzie Cyfrowego Polsatu o kursie i dywidendzie. Co czeka giełdowych inwestorów?
Technologie
Nvidia największą spółką na świecie. Kiedy osiągnie 4 bln dolarów kapitalizacji?
Technologie
Nvidia największą spółką świata. Powtórzy historię Cisco z bańki dot-com?
Technologie
Szaleństwo na akcjach telekomu z Gdańska. Dwóch chętnych inwestorów
Technologie
W 4 lata zyski się potroiły, a kurs dołuje. Analitycy tłumaczą, o co chodzi z Tekstem