Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 31.07.2021 11:01 Publikacja: 31.07.2021 05:20
Mirosław Błaszczyk prezes Cyfrowego Polsatu Kierowana przez menedżera grupa kontrolowana przez Zygmunta Solorza od lat konsoliduje telekomunikacyjny rynek. Ostatni jej zakup to Netia. Cenę za akcję podnosiła dwa razy. Jest na etapie przymusowego wykupu ostatnich walorów
Foto: materiały prasowe
Julien Ducarroz prezes Orange Polska Duża skala i historia firmy powodują, że nie jest jej łatwo o spore przejęcia w podstawowym biznesie. Postawiła na partnerstwa. Ostatnio próbuje monetyzacji infrastruktury światłowodowej i buduje hurtowe JV. Tą samą drogą może pójść Iliad.
Foto: materiały prasowe
Mike Fries prezes Liberty Global Menedżer amerykańskiej grupy założonej przez Johna Malone’a zapowiadał powstanie w Polsce „konwergentnego czempiona” w ubiegłym roku. W piątek mówił inwestorom, że transakcja w Polsce to dowód na wartość prywatnego kapitału.
Foto: Bloomberg
Thomas Reynaud prezes Grupy Iliad Komentując ofertę skupu akcji Iliadu, ogłoszoną przez Xaviera Niela, w piątek menedżer ocenił, że to dowód wiary w biznes grupy. Przy okazji tej oferty Iliad potwierdził, że kupuje kablowego operatora w Polsce.
Foto: materiały prasowe
Foto: GG Parkiet
Foto: GG Parkiet
Iliad, grupa Xaviera Niela, przejęła Playa, a teraz oferuje za telewizję kablową UPC Polska 7,3 mld zł. Choć zarówno kupujący, jak i sprzedający zapewniają, że to początek rozmów i nie wiadomo, jak się skończą, analitycy nie widzą dla przejęcia zagrożeń. Będzie to kolejna transakcja na naszym rynku telekomunikacyjnym i zapewne nie ostatnia. Tymczasem sam Niel ogłosił ofertę zakupu akcji Iliadu od giełdowych inwestorów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas