Wartości transakcji ani wolumenu dostaw nie podano. Wiadomo tylko, że dzięki umowie budżet Gdyni ma zyskać w przyszłym roku około 4 mln zł. Cena gazu będzie o ponad 20 proc. niższa od stawek w taryfie dotychczasowego sprzedawcy. Przedstawiciele Duonu informują, że zmiana sprzedawcy gazu w Polsce wciąż nie jest popularna. Niezależnie od tego aktywnie walczą o nowych odbiorców. – Do tej pory wygrywaliśmy przetargi m.in.: w Poznaniu, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie czy też ostatnio w Sandomierzu – mówi Krzysztof Noga, prezes Duon Marketing and Trading.

Spółka deklaruje, że przy okazji dostaw dla instytucji miejskich w Gdyni zyskają mieszkańcy i przedstawiciele lokalnego biznesu, dla których przygotowano specjalne promocje. – Niedawno wprowadziliśmy na rynek ofertę gazową przeznaczoną dla właścicieli domów wykorzystujących gaz do ogrzewania, w ramach której mogą oni wybrać miesiąc, w którym z paliwa gazowego będą mogli korzystać za darmo – opowiada Noga. Umowa zawierana jest na trzy lata.

Grupa Duon zwiększa sprzedaż gazu w Polsce. Po trzech kwartałach uplasowała wśród swoich klientów 56,1 mln m sześc. surowca, co dało jej 121,9 mln zł przychodów. W stosunku do tego samego okresu 2014 r. rezultaty wzrosły odpowiednio o 6,4 proc. oraz o 11,1 proc. Mocno rośnie zwłaszcza sprzedaż na zasadzie TPA, czyli z wykorzystaniem infrastruktury stron trzecich, i surowca dostarczanego do stacji regazyfikacji LNG.