W jednej z nich będzie operatorem. Chodzi o koncesję PL838 na Morzu Norweskim, w której spółka dostała 40 proc. udziałów. Po 30 proc. przyznano firmom Tullow Oil Norge i E.ON E&P Norge. Otrzymana koncesja przylega do złoża Skarv, z którego PGNiG od 2012 r. wydobywa ropę i gaz. Do tego złoża przylega też koncesja PL839. Polski koncern otrzymał w niej 11,9 proc. udziałów.
PGNiG dostało ponadto udziały w jednej koncesji na Morzu Północnym oraz jednej na Morzu Barentsa. Pierwsza (PL813) przylega do złoża Gina Krog, którego współwłaścicielem jest PGNiG. Spółka otrzymała w nowej koncesji 8 proc. udziałów. W drugiej z koncesji (PL850) ma 20 proc. udziałów. Tym samym PGNiG posiada obecnie udziały aż w 19 norweskich koncesjach. Spośród nich cztery obejmują złoża produkcyjne, a dwie złoża będące w fazie zagospodarowania.
W 2015 r. PGNiG zwiększyło wydobycie gazu do 4,63 mld m sześc., czyli o prawie 3 proc. To jednak wyłącznie zasługa produkcji realizowanej na rynkach zagranicznych. W kraju wydobycie minimalnie spadło. Podobnie było z ropą. W ubiegłym roku wydobyto jej łącznie 1,43 mln ton, o 18,4 proc. więcej niż w 2014 r. Zwyżka była zasługą produkcji w Norwegii.
PGNiG mocno zwiększyło łączną sprzedaż gazu. W zeszłym roku uplasowało na rynku 23,13 mld m sześc. surowca wobec 18,6 mln m sześc. rok wcześniej. Nie są to jednak dane porównywalne. W łącznym wolumenie sprzedaży uwzględnione zostały wyniki spółki matki, PGNiG Sales & Trading i PGNiG Obrót Detaliczny. Tymczasem ostatnia z tych firm rozpoczęła działalność dopiero 1 sierpnia 2014 r. Dodatkowo grupa zwiększyła handel na Towarowej Giełdzie Energii.