Reklama

Piotr Woźniak, PGNiG: Będziemy więcej inwestować w wydobycie

WYWIAD | Piotr Woźniak z prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawia Tomasz Furman
Piotr Woźniak, prezes PGNiG

Piotr Woźniak, prezes PGNiG

Foto: Archiwum

Rynek gazu w Polsce i regionie przechodzi ostatnio istotne zmiany. Jak pana zdaniem może dalej się rozwijać?

Większość zachodzących zmian oceniam pozytywnie i jestem optymistą, jeśli chodzi o rozwój branży. W Polsce sprzedaje się coraz więcej gazu. PGNiG również zwiększa swoją sprzedaż, oferując gaz zarówno przez giełdę, jak i bezpośrednio odbiorcom końcowym. Coraz więcej surowca trafia na Ukrainę. Przez ostatnie 17 miesięcy, od sierpnia 2016 do końca 2017 r., sprzedaliśmy tam łącznie około 1 mld m sześc. Osiągnęliśmy naprawdę bardzo dobry wynik. Według danych firmy Argus w III kwartale 2017 r. PGNiG było dziewiątym największym dostawcą gazu na rynek ukraiński oraz największym polskim eksporterem do tego kraju.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama