Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.03.2019 05:08 Publikacja: 07.03.2019 05:08
Foto: materiały prasowe
Wkrótce PKN Orlen chce ruszyć z budową pierwszych obiektów i instalacji zaplanowanych w ramach programu rozwoju petrochemii, który ma być zrealizowany do 2023 r. kosztem 8,3 mld zł. Najbardziej zaawansowane są prace zmierzające do rozpoczęcia inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku.
– Obecnie koncern prowadzi rozmowy dotyczące spraw licencyjnych i projektów bazowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to PKN Orlen zamierza etap ten zamknąć do połowy 2019 roku i symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku nastąpi już w II kwartale – twierdzi biuro prasowe. Dodaje, że w tej chwili – przy trwających rozmowach i negocjacjach – jest zbyt wcześnie, aby mówić o ostatecznej wielkości kosztów związanych z budową centrum, podobnie jak terminie zakończenia wcześniejszym niż 2023 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jak przekazała spółka, 8 maja br. w siedzibie Spółki odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające rozmowy nad wypracowaniem jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Bumech uważa za bezzasadny wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia, który według doniesień medialnych został złożony do ministra klimatu i środowiska przez Fundację Frank Bold. Spółka w komentarzu dla „Parkietu” odniosła się do stawianych zarzutów.
Realizacja unijnych celów związanych z ograniczeniem emisji CO2 powinna być wydłużona w czasie, realizowana przy zastosowaniu różnych technologii i wspierana finansowo. Musi też być zapewniona konkurencyjność i bezpieczeństwo europejskich firm.
Prawnicy z Frank Bold złożyli do ministra klimatu i środowiska wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia należącą do Bumechu.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Prawnicy z Frank Bold złożyli do ministra klimatu i środowiska wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia należąca do Bumechu. Kopalnia miała przestać naprawiać szkody i wypłacać należności za szkody górnicze wynikające z zawartych ugód, czym ma naruszać - zdaniem organizacji - zasady koncesji i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Goczałkowic-Zdroju.
W tym roku stabilne zapotrzebowanie, z lekką tendencją spadkową, widoczne jest za to na diesel. Ponadto na niskim poziomie utrzymuje się tzw. premia lądowa. Pozytywny wpływ na rynek może mieć porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas