Dane o polskim PKB za drugi kwartał były rozczarowujące. Czego powinniśmy się spodziewać w nadchodzących kwartałach? Czy konsumpcja może wzmocnić wzrost gospodarczy?
Myślę, że wzrost gospodarczy odbije w nadchodzących kwartałach, bo jesteśmy w bardzo dobrym trendzie. Jak przyglądamy się wielu innym krajom Europy, to też pierwszy i drugi kwartał nie były dla nich zbyt dobre. Taka sytuacja się jednak długo nie utrzyma, a szczególnie w Polsce, gdzie konsumpcja wciąż ma się dobrze. Spodziewam się, że złoty osłabnie wobec euro, co będzie wsparciem dla polskiego eksportu. Myślę więc, że Polska znajduje się „po jasnej" stronie, jeśli chodzi o sytuację gospodarczą w Europie Środkowo-Wschodniej.