Bazuje on na prognozowanym wzroście kursu pary walutowej USD/PLN. Daje pełną ochronę zainwestowanego kapitału w dniu wykupu, gwarantuje 1 proc. zysku oraz daje potencjalną możliwość uzyskania dodatkowych odsetek premiowych (do 4,68 proc. w skali 18 miesięcy).

Pekao rozwija linię produktów strukturyzowanych z pełną ochroną kapitału na zakończenie inwestycji. – Z naszych obserwacji wynika, że tylko co dziesiąty klient, mając wybór między produktem inwestycyjnym z minimalnym (ale gwarantowanym) zyskiem oraz produktem bez gwarantowanego zysku (ale z wyższym potencjałem inwestycyjnym), wybierze tę drugą opcję – tłumaczy Sławomir Olszewski, dyrektor biura zarządzania produktami inwestycyjnymi Banku Pekao.

Postaw na bank | Do 21 marca w Banku BGŻ BNP Paribas trwają zapisy na IV edycję trzyletnich certyfikatów strukturyzowanych „Postaw na Banki", opartych na notowaniach indeksu skupiającego największe europejskie banki. Mogą one przynieść 4,4 proc. zysku po sześciu miesiącach inwestycji i są objęte warunkową gwarancją kapitału. Emitent instrumentów jest również objęty pełną gwarancją Grupy BNP Paribas. Dwie poprzednie emisje oparte na indeksie europejskiego sektora bankowego zakończyły się sukcesem i zostały wykupione wraz z wypłatą kuponu już po pierwszym okresie obserwacji. Trzecia edycja ma szansę przynieść zysk już w maju tego roku.

Sztuczna inteligencja | ING Bank Śląski udostępnił system konwersacyjny Mój Asystent, który odpowiada na pytania klientów korzystających z bankowości internetowej Moje ING. Chatbot porozumiewa się z użytkownikami językiem naturalnym opartym na rozwiązaniach sztucznej inteligencji. Rozumie pytania zadawane w sposób naturalny, czyli tak jak w rozmowie z drugim człowiekiem, np. „Cześć. Szukam informacji o kantorze". Mój Asystent znajduje się w systemie Moje ING w zakładce „Pomoc". Chatbot jest dostępny także w angielskiej wersji językowej.

Konto tylko w banku | Z badania konsumenckiego opisującego stosunek Polaków do udostępniania danych osobowych i informacji o koncie firmom spoza sektora finansowego wynika m.in., że 76 proc. Polaków nie udostępniłoby informacji firmie niebędącej bankiem, a 93 proc. nie założyłoby konta w instytucji spoza sektora finansowego.