Na koniec I kwartału klienci mieli podpisanych 38,27 mln umów bankowości elektronicznej. W stosunku do momentu rozpoczęcia pandemii przybyło niespełna 1 mln nowych umów, co stanowiło 2,51 proc. stanu wyjściowego. Nieco większy wzrost odnotowano natomiast wśród klientów aktywnych, czyli takich, którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do serwisu bankowości elektronicznej. Na koniec marca 2021 r. było to 19,94 mln klientów indywidualnych i w ciągu roku przybyło ich o ponad 1 mln (5,32 proc.). W samym I kwartale liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 460 tys. osób.
Relatywnie największe zwyżki, podobnie jak w poprzednich kwartałach, odnotowane zostały wśród użytkowników mobilnych aplikacji bankowych. Pandemia rozpoczęła się z liczbą 12,3 mln klientów korzystających z tej formy interakcji z bankiem. 12 miesięcy później ich liczba była wyższa o 2,17 mln osób, czyli 17,6 proc. Sam I kwartał tego roku to natomiast wzrost o 379 tys. nowych aktywnych użytkowników.
W I kwartale zatrzymał się natomiast wzrost liczby użytkowników mobile only, a więc osób, które korzystają wyłącznie z aplikacji i jednocześnie nie korzystają z bankowości internetowej dostępnej przez przeglądarki WWW. Takich klientów na początku pandemii było 6,1 mln, a po I kwartale 2021 r. – 7,2 mln; niemniej w stosunku do końca 2020 r. ich liczba zmniejszyła się o 3 proc. Do tej pory segment mobile only charakteryzował się najwyższą wśród wszystkich kategorii dynamiką kwartalnego przyrostu nowych użytkowników.