Indeksy giełdowe utrzymują się blisko oporów technicznych, obserwujemy większe zainteresowanie walutami wyżej oprocentowanymi, co sprzyja utrzymywaniu się presji na walutę amerykańską. Indeks dolarowy w dalszym ciągu handlowany jest poniżej linii trendu spadkowego. Dolar amerykański oscyluje blisko ostatnich minimów lokalnych, natomiast na rynku krajowym złoty zachowuje się dość stabilnie.
Pomimo lepszych danych na temat sprzedaży detalicznej, a także wyższych odczytów indeksów zaufania konsumentów oraz wskaźników aktywności gospodarczej z opublikowanej w środę Beżowej Księgi mogliśmy wyczytać, że w maju kondycja amerykańskiej gospodarki pozostawała słaba lub nawet w niektórych regionach USA dalej się pogarszała. W kliku regionach odnotowano spadek aktywności gospodarczej, słaba pozostawała również kondycja rynku pracy. Na niskim poziomie pozostawała aktywność rynku nieruchomości, choć w niektórych regionach odnotowano niewielki wzrost sprzedaży.
W dniu dzisiejszym nie ma ważniejszych danych makroekonomicznych. Publikacją dzisiejszego dnia będzie indeks nastroju Uniwersytetu Michigan. Analitycy oczekują, że indeks wzrośnie do poziomu 70pkt. w czerwcu.
[b]EURPLN[/b]
Złoty w ostatnim czasie zachowuje się dość stabilnie. Notowania euro złotego powróciły do szerszego zakresu wahań. Obserwowany w ostatnim czasie spadek awersji do ryzyka sprzyja powolnemu umacnianiu się złotego, który w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem wydarzeń na rynkach akcji. Obecnie wsparcie dla notowań EURPLN stanowi 100-okresowa średnia MA na wykresie 4h, a silne wparcie w rejonie 4,40 wyznacza linia poprowadzona po ostatnich minimach lokalnych. Najbliższy opór to okolice 4,5150. Utrzymujący się wzrost apetytu na ryzyko powinien sprzyjać umocnieniu się złotego w rejon 4,40.