Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dyskusja jest poniekąd akademicka, bo Kruk ostatnią publiczną emisję przeprowadził pół roku temu i nie wiadomo, czy z emisjami publicznymi wróci. Z kolei Best wykorzystał cały program emisji publicznych i przed nim cała procedura przygotowania, złożenia i zatwierdzenia nowego prospektu, bo deklaracje przeprowadzenia kolejnego programu już padły. Chwilowo na placu boju pozostaje więc GetBack, który swój prospekt i w ogóle przygodę z publicznymi emisjami dopiero rozpoczął i w najbliższym czasie zamierza ją kontynuować. Pytanie brzmi, czy warto czekać na jego emisję, czy może wybrać obligacje jego lub jego rywali na rynku wtórnym?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jeśli przyszłość potoczy się wzdłuż centralnej ścieżki inflacji przygotowanej przez analityków Narodowego Banku Polskiego, najbezpieczniejszym wyborem pozostaną trzyletnie obligacje oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w czerwcu sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych wyniosła 6,56 mld zł.
Giełdowe spółki nie spieszą się z ofertami papierów dłużnych, z których pieniądze poszłyby na inwestycje związane z klimatem lub środowiskiem. Narzekają głównie na czasochłonność i koszty emisji.
Czy inwestorzy indywidualni o konserwatywnym podejściu do ryzyka włączą listy zastawne do swoich portfeli?
Potencjał do dalszego spadku rentowności wydaje się być nadal spory. Mimo dużych potrzeb pożyczkowych nabywców nie brakuje.
W przyszłym tygodniu zapadają obligacje o wartości 30 mln zł. Wyceny papierów dewelopera na Cataliście poprawiły się, choć zapadające najpóźniej obligacje są notowane z wciąż dużym dyskontem.