Firma Golub GetHouse sprzedała działkę przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli singapurskiemu funduszowi AT Capital Group. Umowa przedwstępna została zawarta w listopadzie ub.r. Wartość transakcji wyniosła 177 mln zł.

Golub GetHouse na działce miał zbudować kompleks Liberty Tower składający się z 41-piętrowej wieży na 9-piętrowym podium. Budynek miał mieścić 500 apartamentów na wynajem (pod marką Inspirentals) oraz (w podium) czterogwiazdkowy hotel Radisson Red. Start inwestycji, przewidywany w 2020 r., został opóźniony z powodu tarapatów finansowych Golub GetHouse, kłopotów z obsługą obligacji. Nowy inwestor potwierdził, że na kupionej działce zbuduje wieżę mieszkalną.

To pierwsza inwestycja singapurskiego funduszu nad Wisłą, ale w 2022 r. planowane są jeszcze cztery projekty. - Polska jest atrakcyjnym rynkiem, jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości, o dużym potencjale wzrostu. W 2022 r. zamierzamy otworzyć biuro w Warszawie, które będziemy rozbudowywać wraz z rozwijającą się polską gospodarką – skomentował Hywel Phillip, dyrektor grupy AT Capital.

Cezary Jarząbek, szef Golub GetHouse, mówi że wpływy umożliwiły spłatę długu wobec CVI (zabezpieczonego na nieruchomości), a także zabezpieczenie spłaty większości obligacji detalicznych wyemitowanych przez GGH Rental Apartments.

Spółka Golub GetHouse jest udziałowcem wehikułu będącego właścicielem 50 proc.  wieżowca Mennica Legacy Tower i prowadzi spór o kontrolę z innym udziałowcem, rodziną Radziwiłłów – co komplikuje sprzedaż tego biurowca i obsługę długu. Pozostałe 50 proc. w Mennica Legacy Tower ma giełdowa Mennica Polska.