Reklama

Duży ruch w branży biotechnologicznej

Bioceltix, Molecure, Synektik, Ryvu – to przykłady spółek, z których w ostatnim czasie napłynęły pozytywne informacje. Czy branża wróci do łask inwestorów?

Publikacja: 13.07.2023 21:00

Duży ruch w branży biotechnologicznej

Foto: Adobe Stock

Niespełna 2 proc. zyskał od początku roku indeks WIG-leki, podczas gdy szeroki WIG urósł o ponad jedną piątą. Słabo radzą sobie też globalne indeksy z tej branży: Nasdaq Biotechnology jest na poziomie sprzed 12 miesięcy, a od stycznia 2023 r. stracił 2 proc. Tymczasem wiele wskazuje, że w sektorze można znaleźć sporo ciekawych okazji inwestycyjnych. Poniżej wycen z rekomendacji są notowania takich firm jak Celon Pharma, Captor Therapeutics, Ryvu czy Molecure. W ostatnim czasie napływały z nich pozytywne informacje, podobnie jak z Bioceltiksu, którego walory w czwartek zyskiwały nawet 5 proc.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Medycyna i zdrowie
Sesja przełamania Diagnostyki?
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Medycyna i zdrowie
Mabion z ambitnym planem powrotu do rentowności
Medycyna i zdrowie
Nowe umowy pomogą Medicalgorithmics
Medycyna i zdrowie
Mabion nie zachwycił wynikami
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Medycyna i zdrowie
Scope Fluidics: Bacteromic przed ostatnią prostą
Medycyna i zdrowie
Twórcy leków wrócili do łask. Na długo?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama