Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.10.2019 06:00 Publikacja: 08.10.2019 06:00
Foto: Adobestock
Środki pozwoliły na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup maszyn. Ostatnia rata dotacji to ponad 1,1 mln zł. BioMaxima rozliczyła również wszystkie pozostałe granty, które posłużyły do realizacji jej programu rozwojowego. Ich suma to ponad 6,4 mln zł.
– Przekształcamy się z firmy głównie dystrybucyjnej w produkcyjną. W tę strategię wpisuje się nowy zakład produkcyjny oraz współpraca ze spółką Accelerate Diagnostics z USA. Kontynuujemy prace nad rozwojem analizatorów biochemicznych. Będą również kontynuowane prace nad rozwojem palety testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego antybiotyku. Rozwijamy również prace nad rozwojem szybkich testów na m.in. rota- i adenowirusy czy norowirusy – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas