Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W jego ramach wykorzysta komórki macierzyste z krwi pępowinowej do leczenia dziecięcego porażenia mózgowego. To pierwszy taki projekt skierowany na rynki europejskie. Na pierwszego partnera spółki, z którym będzie prowadzić terapie, wybrano Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Szacuje się, że mózgowe porażenie dziecięce przypada 2–3 razy na 1000 urodzeń.
– Komórki macierzyste pozyskiwane przy porodzie stosowane są już od kilku lat w eksperymentach leczniczych. Wykorzystujemy je z powodzeniem u dzieci z chorobami neurologicznymi, takimi jak autyzm, rozszczep kręgosłupa czy mózgowe porażenie dziecięce. Mieliśmy również kilka przypadków dzieci, u których wykorzystaliśmy autologiczną (ich własną – przyp. red.) krew pępowinową. Liczymy, że teraz będziemy mogli pomóc większej liczbie dzieci. Zgłaszają się do nas pacjenci z całej Europy – mówiła o perspektywach programu dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, odpowiedzialna za realizację założeń badawczych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.