FTX.com brakuje 8 miliardów dolarów a do zachowania wypłacalności potrzebuje 4 mld dolarów. Bankman-Fried chce pozyskać finansowanie zaciągając dług, sprzedając akcje bądź kombinację obu opcji.

“Mam dość”, powiedział on inwestorom według relacji rozmówców Bloomberga. Dodał, że będzie „niezmiernie i niewiarygodnie wdzięczny” jeśli inwestorzy będą mogli pomóc.

FTX w przeszłości wsparli tacy prominentni inwestorzy jak Sequoia Capital, BlackRock Inc, Tiger Capital Management i SoftBank Group Corp.

Wiadomo, że pierwsza z tych instytucji w pełni odpisała wartość swoich udziałów FTX.com i siostrzanej giełdzie FTX.us.

Przyznanie, że FTX.com ma kłopoty i ograniczone możliwości wyjścia z tarapatów to bolesna zmiana ról dla jej założyciela i prezesa, uchodzącego niegdyś za „cudowne dziecko” branży kryptowalut. W niedalekiej przeszłości jego majątek szacowano na 26 miliardów dolarów i porównywano go do Johna Pierponta Morgana.

Podczas środowej telekonferencji Bankman-Fried wielokrotnie zapewniał inwestorów, że pogłoski o wycofaniu się Binance z przejęcia FTX.com są nieprawdziwe, a około godziny później stało się to faktem.