Od pierwszego dnia handlu na Nasdaq w kwietniu minionego roku akcje Coinbase Global zanurkowały o 84 proc. Na zamknięciu środowej sesji walory te rynek wyceniał na 53, 72 USD za sztukę.

Michael Novogratz, szef kryptowalutowego banku Galaxy Digital, na początku listopada miał 8,3 miliarda dolarów. Obecnie ten wielki zwolennik terraUSD, algorytmicznego stablecoina, który znalazł się w wielkich tarapatach z powodu załamania powiązanej z nim luny, wyceniany jest na 2,5 mld USD.

Czytaj więcej

Pojawił się czarny łabędź. Największej giełdzie kryptowalut grozi bankructwo?

Podczas niedawnej kryptowalutowej gali w Miami Novogratz chwalił się, że chyba jest jedynym człowiekiem na świecie, który ma tatuaże bitcoina i luny.

Changpeng Zhao, prezes giełdy Binance, w rankingu bogaczy Bloomberga zadebiutował w styczniu, kiedy jego majątek wyceniano na 96 miliardów dolarów, a wczoraj było już tylko 11,6 mld USD.

Bracia Tyler i Cameron Winklevoss, współzałożyciele giełdy Gemini, stracili po około 2,2 mld USD, czyli 40 proc. majątku, a fortuna Sama Bankman-Frieda, szefa giełdy FTX, od końca marca stopniała o połowę do 11,3 mld dolarów.