Jak może wyglądać polska i światowa gospodarka w przyszłym roku? Z jakimi zagrożeniami przyjdzie się jej zmierzyć i jak się na nie przygotować? Jak długo USA, Europa i świat mogą się bronić przed kryzysem, a nawet jeśli on się pojawi, to jaki będzie jego wpływ na Polskę?
Między innymi z takimi pytaniami zmierzą się uczestnicy dyskusji na Kongresie „Parkietu". W dyskusji wezmą udział uznani ekonomiści: Marcin Mrowiec, główny ekonomista Banku Pekao, Łukasz Tarnawa, główny ekonomista BOŚ Banku, Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, Piotr Soroczyński, ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, a także przedstawiciele władz firm: Andrzej Kensbok, prezes KGHM International i dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych KGHM Polska Miedź, oraz Władysław Grochowski, prezes Arche, działającej na rynku deweloperskim.
Będziemy dyskutować m.in. o spowolnieniu w naszej gospodarce. Po znakomitym dla niej 2018 r., kiedy PKB powiększył się o 5,1 proc., w tym roku odczyty są coraz słabsze i w ostatnim kwartale wzrost wynosił tylko 3,9 proc. Czy na tym się skończy? Będzie mowa też o hamowaniu innych gospodarek w Europie, w tym zwłaszcza niemieckiej, która o włos uniknęła ostatnio recesji, czyli dwóch kwartalnych spadków PKB z rzędu. Spytamy ekspertów, co wyniknie z gorszej koniunktury za oceanem czy w Azji.
Choć gospodarki spowolniły, wciąż daleko im do kryzysu finansowego i gospodarczego, jaki pamiętamy sprzed dekady. Ale czy czarne prognozy kolejnego kryzysu, które od czasu do czasu się pojawiają, mają uzasadnienie? Czy słuszne są oczekiwania, że skoro tak długo trwa już gospodarcza ekspansja, to zagrożenie zmianą koniunktury rośnie?
Zapraszamy na Kongres „Parkietu", który odbędzie się 25 listopada w biurowcu Warsaw Spire przy Placu Europejskim 1 w Warszawie. Dyskusję na temat gospodarki zaczynamy punktualnie o 10.00.