Kongres „Parkietu”: Polska gospodarka lekko zwolni tempo

Prognozy gospodarcze na przyszły rok nie są optymistyczne, jednak na kryzys się nie zapowiada – mówili uczestnicy debaty na temat perspektyw gospodarek, która rozpoczęła tegoroczny Kongres „Parkietu”.

Każdy jest wygrany

Programy dla inwestorów. PKN Orlen zamierza rozwijać swoją ofertę dla drobnych inwestorów.

Polsce daleko do recesji, a co dopiero do kryzysu

Kryzysy wybuchają wtedy, gdy mało kto się ich spodziewa. A dekadę po poprzednim świat jest pełen obaw.

Wiosną WIG pobije historyczny rekord

Czy czynniki fundamentalne uzasadniają optymizm, który zapanował ostatnio wśród inwestorów? – zastanawiali się uczestnicy Loży Parkietu, tym razem zorganizowanej pod hasłem „Mistrzowie inwestowania – pomysły na zyski na najbliższe miesiące i kwartały” na Kongresie „Parkietu”.

Na dobre pomysły fintechów będą pieniądze

Rywalizacja fintechów z bankami to nie walka Dawida z Goliatem. Możliwa jest współpraca, a nawet skuteczna konkurencja.

Niełatwe jest życie rentiera

Mieszkania drożeją, ale rosną też stawki czynszów najmu. inwestorzy mają też inne możliwości lokowania pieniędzy.

Kongres „Parkietu”: Akcje? Mieszkania? Fintechy?

Podczas tegorocznego Kongresu „Parkietu”, oprócz inaugurującej debaty o perspektywach gospodarki, odbyły się jeszcze cztery dyskusje.

Co czeka rynki i gospodarkę? [na żywo]

Uznani eksperci, inwestowanie, gospodarka, nieruchomości, akcjonariusze, fintechy… To wszystko już dzisiaj na Kongresie „Parkietu”. Początek o 10.00. Zapraszamy na transmisję live!

Szanse i zagrożenia dla fintechów na naszym rynku

Polski rynek dla fintechów nie jest najłatwiejszym miejscem do rozwoju, za czym przemawia kilka czynników. Wprawdzie mówiło się, że otwarta bankowość, jaką niesie wdrożona w połowie września unijna dyrektywa PSD2, umożliwi takim firmom podgryzanie banków, ale prawdopodobnie zjawisko to nie będzie na razie bardzo widoczne.

Trudno o przełom na GPW, gdy mieszkania drożeją

Pytania do... Sobiesława Kozłowskiego, eksperta Noble Securities

Czy Polska to dobry kraj dla fintechów?

Niedobór finansowania, mała skala, silna konkurencja banków, nie najlepsze regulacje – to tylko kilka z wyzwań, przed którymi stoją młode firmy finansowo-technologiczne chcące podbić polski rynek. Na razie banki nie widzą w nich wielkiego zagrożenia.

Marzenia o życiu rentiera napędzają rynki

Nieruchomości › Lokale na wynajem cały czas cieszą się dużym wzięciem. Czy to wciąż dobry moment na taką inwestycję? Jakie są alternatywne możliwości ulokowania gotówki na rynku nieruchomości?

Szykują się nowe programy dla drobnych akcjonariuszy

Dziś programy lojalnościowe dla inwestorów indywidualnych funkcjonują w PKN Orlen i Enerdze. W 2020 r. prawdopodobnie wprowadzą je KGHM i PZU. Zaawansowane analizy trwają w PGNiG i Tauronie.

Fed troszczy się o wyceny akcji i obligacji

Pytania do... Marka Pokrywki, dyrektora w DM BOŚ

Budowanie zaufania do rynku to nieustanna praca

Pytania do... Piotra Borowskiego, członka zarządu GPW w Warszawie

KDPW liderem we wdrażaniu technologii blockchain na rynku kapitałowym

Sektor finansowy jest największym użytkownikiem technologii cyfrowych oraz główną siłą napędową cyfrowej transformacji gospodarki. Nowe technologie mogą wspomagać instytucje finansowe m.in. przez wykorzystanie przetwarzania w chmurze, cyfryzację i robotyzację procesów, wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji czy big data, umożliwiając nie tylko ograniczenie kosztów, ale przede wszystkim budowanie oferty i kanałów dostępu dla klientów.

Metale czekają na ożywienie

Jeśli pojawią się oznaki poprawy sytuacji gospodarczej na świecie, miedź powinna na tym zyskać. Jeżeli zaś Fed utrzyma luźną politykę, to powinien być to impuls do wzrostu cen złota.

Inwestorzy spodziewają się hossy. Czy mają do tego prawo?

Nad warszawski rynek akcji nadciągnął ostatnio optymistyczny front. Na wykresach widać go niezbyt wyraźnie, ale zdecydowanie mocno czuć w ankietach.