Indeks Fed okazał się ujemny. Wyniósł on (-5,7) punktu przy poprzedniej wartości 8,2. Informacje te, pomimo swojego negatywnego wydźwięku, nie wpłynęły na rynek. Dziś poznamy sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii. Biorąc jednak pod uwagę okres, który one obejmują można się spodziewać, iż nie będą one gorsze od prognoz na poziomie 0,2% m/m. Z Eurolandu poznamy rachunek obrotów bieżących. Prognozuje się wzrost do 1,4 miliarda euro z poprzednich 0,6. Poznamy również zamówienia przemysłowe za październik. Jednak ze względu na okres, którego te informacje dotyczą, można domniemywać, iż pozostaną one bez wpływu na rynek. Z USA opublikowany dziś zostanie wskaźnik wydatków osobistych. Szacuje się jego wartość na poziomie 0,5%, przy poprzednich 0,2. Jest to o tyle ciekawa informacja, że konsumpcja Amerykanów ma duży wpływ na wzrost gospodarczy. Indeks nastroju Uniwersytetu Michigan szacuje się na 74,3 punktu. Jest to wartość nieznacznie niższa od poprzedniej. Biorąc jednak pod uwagę sytuację na rynku dane te mogą okazać się niższe od prognoz. Giełda w Nowym Jorku nieznacznie zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 13245,65 pkt tj. 0,29%. Przecenie uległy papiery spółek związanych z rynkiem kredytów hipotecznych.
Złoto zyskało na wartości. Maksimum wyniosło 800,90 usd/oz. Zachowanie tego metalu potwierdza niewielką deprecjację dolara.
O godzinie 08.30 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4400 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej na rynku tej pary upłynęły pod znakiem niewielkiego odreagowania. Z technicznego punktu widzenia zmiany z ostatnich kilkunastu godzin określić można, jako klasyczne odreagowanie silnej fali spadkowej. Dlatego podczas dzisiejszej sesji kurs EUR/USD powinien kontynuować rozpoczęty ruch wzrostowy. Poziom 1,4435 jest pierwszym oporem technicznym, a jego przebicie powinno skierować notowania tej pary w rejon 1,4461. Nie wydaje się, aby poziom wsparcia 1,4309 był dzisiaj jeszcze raz testowany, na co wskazuje poranny układ wskaźników intraday.
RYNEK KRAJOWY