Obecnie poziom ten jest najbliższym oporem i póki rynek wyraźnie nie zdoła nad niego powrócić, cały czas domyślnym pozostaje wariant spadkowy.
EUR/PLN
Umocnienie złotego widoczne było wczoraj także względem euro. Kurs testował już okolice dołków z ostatnich tygodni w rejonie 3,86, które pełnią teraz rolę najbliższego wsparcia. Ponieważ poziom ten można tu uznać za dolne ograniczenie konsolidacji z ostatnich tygodni, zatem jego wyraźne przełożenie winno się przełożyć na wyznaczenie sygnałów kupna krajowej waluty i wyznaczenia fali jej nieco bardziej dynamicznego umocnienia. Oporem niezmiennie pozostają okolice 3,9250, a za najbliższy poziom o charakterze podażowym uznałbym okolice 3,8850.
PLN BASKET
Poważne ostrzeżenie dostali wczoraj również posiadacze długich pozycji na koszyku eurodolara względem złotego. Za sprawą niższego otwarcia doszło do przełamania wsparcia przy cenie 3,40, czyli linii wyznaczonej po dołkach z ostatnich kilku tygodni. Na wczorajszej sesji popyt miał również problem z utrzymaniem kolejnego, w miarę istotnego wsparcia, jakim jest poziom ok. 3,3870 (analogiczny pod względem wagi do 2,93 na dolarze). Brak jakichś większych prób wzrostowego odbicia z tego rejonu i zakończenie dnia na jego poziomie może więc sugerować, że popyt w krótkim terminie poniesie tu porażkę, co z kolei przekładałoby się na pojawienie kolejnych sygnałów kupna złotego. Obecnie niedawne wsparcie przy 3,40 przejęło teraz rolę oporu i powrót powyżej tej podażowej bariery byłby najszybszym zwiastunem wyczerpywania się presji sprzedających w krótkim terminie.