W dalszej części dnia waluta amerykańska dalej zyskiwała na wartości, a złoty znajdował się pod presją. W wypowiedziach wielu oficjeli słyszymy, że w trzecim kwartale tego roku utrzyma się słaba kondycja większości gospodarek światowych. Zdaniem Paulsona, zawirowania na rynku finansowym będą miały miejsce dopóty, dopóki nie ustabilizuje się sytuacja na rynku nieruchomości.
Na początku tego tygodnia zmniejszyła się jednak nieco dynamika skali umocnienia waluty amerykańskiej obserwowana w ostatnim czasie, co może być symptomem do korekty na dolarze w najbliższym czasie. Rynek zdaje się szukać powoli ?dna? ostatnich silnych ruchów na głównych parach walutowych, którym nie towarzyszył większy ruch korekcyjny.
W dniu dzisiejszym z USA zapoznamy się z danymi na temat zapasów w hurtowniach i z publikowanym przez NAR indeksem podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym. Rynek spodziewa się słabszych danych, co dodatkowo może przyczynić się do niewielkiego odreagowania na USD. Oprócz tego z Wielkiej Brytanii zostanie opublikowana produkcja przemysłowa , a z Kanady poznamy dane z rynku nieruchomości.
EURPLN
Od początku sierpnia tego roku złoty znajduje się pod presją. Przełamanie istotnych oporów wynikających ze zniesień geometrycznych, a także wzrost awersji do ryzyka zaprowadziły kurs EURPLN w okolice 61,8% zniesienia fib całości ostatnich spadków z poziomu 3,6774. Obecnie eurozłoty znajduje się poniżej istotnej strefy oporu w okolicach 1,49-1,4930, z której dolną granica zbiega się projekcja 141,4% zniesienia impulsu wzrostowego z okolic tegorocznego minimum. Jeśli w dniu EURPLN utrzyma się poniżej wyżej wspomnianego oporu, to widzielibyśmy możliwość odreagowania w okolice 100-okresowej średniej na wykresie godzinowym, która przebiega obecnie w rejonie 3,4200.