Autor, który jest również analitykiem giełdowym i projektantem automatycznych systemów transakcyjnych, zaczynał od akcji, kontraktów i opcji. Potem zaczął grać również na rynkach zagranicznych.

I jak to z książkami praktyków rynkowych i wykładowców bywa – praca ta jest przystępnie i prosto napisana. Choć wydana już kilka lat temu przyda się osobom, które zainteresowały się niedawno polskim rynkiem kapitałowym. Autor opisuje instrumenty dostępne na naszym rynku, rodzaje zleceń, organizację sesji giełdowej i podpowiada, jak skorzystać z zasobów Internetu. Przedstawia techniki inwestowania, z których korzysta, i zachęca do przeanalizowania własnej strategii inwestycyjnej.

To także książka prezentująca podstawy analizy technicznej, tak hołubionej przez polskich inwestorów. Jak zaznacza Perz, można mieć pewne uzasadnione wątpliwości co do zdolności prognozowania kursów na jej podstawie, ale w połączeniu ze staranną analizą przedsiębiorstw analiza techniczna może dać pożądane sygnały kupna czy sprzedaży. Poznajemy więc m.in. pojęcie trendu, jego rodzaje, zasady wykreślania linii trendu. A w kolejnych rozdziałach podstawowe formacje w analizie trendu i inne narzędzia analizy technicznej. Początkujący czytelnik znajdzie mnóstwo wykresów z przykładami, jak odczytywać wskazania techniczne. Autor wprawdzie się wzbrania przed przypisywaniem analizie technicznej mocy sprawczej, ale widać, że w momencie pisania książki bardzo go pociągała.

Jak pisze Perz, giełda wbrew obiegowym opiniom nie jest łatwym miejscem do zarabiania pieniędzy. Skuteczne inwestowanie wymaga bowiem solidnej wiedzy popartej doświadczeniem. Bo gra na giełdzie to praca.