Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.11.2017 12:52 Publikacja: 19.11.2017 12:52
Foto: Paweł Grubiak
Co prawda notowania i tak poruszają się na wysokich poziomach, biorąc pod uwagę sytuację w całym bieżącym roku, jednak coraz częściej w kontekście tego surowca zaczynają pojawiać się pesymistyczne komentarze. Można do nich zaliczyć chociażby wypowiedź saudyjskiego ministra energii, który zaznaczył, że zapasy ropy naftowej na świecie wciąż są relatywnie wysokie, wyższe niż pięcioletnia średnia. Słowa te zostały zinterpretowane na różne sposoby. Z jednej strony świadczą o braku efektywności dotychczasowych działań OPEC w zakresie walki z globalną nadpodażą ropy. Z drugiej strony rozbudziły dyskusję o możliwym rozszerzeniu działań OPEC, na przykład w postaci zmniejszenia limitów produkcji tego surowca w ramach przedłużonego porozumienia krajów OPEC i non-OPEC.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogą kontynuować zeszłotygodniowe odbicie.
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
W obliczu pojawiających się od czasu do czasu ostrzeżeń o ryzyku stagflacji nie sposób uniknąć refleksji nad pomysłem podniesienia celu inflacyjnego banków centralnych w USA i strefie euro.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Sytuacja na wykresie eurodolara wskazuje, że szczyt notowań może być bliski uformowania.
EBC, Fed oraz inne banki centralne będą musiały znaleźć trudną równowagę między obawami o wzrost gospodarczy a ryzykiem inflacyjnym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas