Paweł Grubiak

Dobry czas metali szlachetnych

Pojawiło się więcej inwestorów wierzących w to, że obecne wyceny złota czy srebra są już atrakcyjne, a potencjał do dalszych zniżek jest niewielki.

Złoto i srebro w górę

Wszystko wskazuje na to, że mijający tydzień będzie dla notowań złota wzrostowy – za sprawą dolara i amerykańskich obligacji.

Kolejny słaby tydzień złota

Miniony tydzień na rynkach metali szlachetnych upływał pod znakiem środowej decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie poziomu stóp procentowych.

Złoto czeka na Fed

W najbliższym czasie cała uwaga skupi się na amerykańskim dolarze, gdzie oczekiwania co do wzrostu stóp w USA osłabiają notowania złota.

Wzrostowy tydzień złota i srebra

Miniony tydzień na światowych rynkach finansowych przyniósł wyczekiwaną przez wielu inwestorów korektę spadkową wartości dolara.

Cena złota blisko minimów

Miniony tydzień na rynku złota okazał się okresem, w którym po raz kolejny testowana była bariera 1700 USD za uncję jako poziom wsparcia.

Złoto znów bezpieczną przystanią?

Miniony tydzień na rynkach finansowych upływał pod znakiem chaosu i niepewności, w atmosferze wyczekiwania na sympozjum w Jackson Hole i wystąpienie Jerome’a Powella.

Ciąg zniżek złota i srebra

Miniony tydzień na rynkach metali szlachetnych upływał pod znakiem wyjątkowej konsekwencji strony podażowej.

Cena złota w okolicach 1800 USD

Miniony tydzień niewiele zmienił w sytuacji inwestorów na rynku złota. Kruszec zareagował na zniżkę wartości dolara mało dynamicznie.

Złoto podąża za dolarem

Miniony tydzień na rynku złota był powrotem do 1800 USD/oz, co oznacza powrót cen kruszcu do najwyższych poziomów od miesiąca.