Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.04.2018 09:01 Publikacja: 21.04.2018 09:01
Konrad Białas główny ekonomista, TMS Brokers
Foto: Archiwum
Precyzyjne ataki rakietowe na cele w Syrii praktycznie nie były odczuwalne w handlu w tym tygodniu.
Skąd ten spokój? Najprostsza odpowiedź to ta, że panika dobrze sprzedaje się tylko w serwisach informacyjnych, ale na rynkach najlepiej reklamuje się sukces, wzrost i zysk. Jeśli psychologia ma być kluczem dla zrozumienia stadnego myślenia inwestorów, dla większości (nie licząc katastrofistów) korzystniejsze jest pielęgnowanie optymizmu i wspólne dbanie o długie pozycje w ryzykownych aktywach nastawionych na kontynuację światowego ożywienia i powszechne unikanie myślenia o kryzysie. Dane makro mogą wykazywać przejściową słabość, ale łatwo sobie wmówić, że po tak imponujących wynikach z ostatnich miesięcy przychodzi czas stabilizacji. Mimo to rządzi przeświadczenie, że zamiast „superdobrze" jest wciąż „dobrze".
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogą kontynuować zeszłotygodniowe odbicie.
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
W obliczu pojawiających się od czasu do czasu ostrzeżeń o ryzyku stagflacji nie sposób uniknąć refleksji nad pomysłem podniesienia celu inflacyjnego banków centralnych w USA i strefie euro.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Sytuacja na wykresie eurodolara wskazuje, że szczyt notowań może być bliski uformowania.
EBC, Fed oraz inne banki centralne będą musiały znaleźć trudną równowagę między obawami o wzrost gospodarczy a ryzykiem inflacyjnym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas