Reklama

Uwaga na zachowanie niemieckiego indeksu DAX

Niemiecki indeks DAX flirtował w poniedziałek z poziomem 15 tys. pkt. Zaloty popytu były jednak tłamszone przez odczyt PKB w Niemczech. Ten bowiem rozczarował. Wzrost PKB w IV kwartale wyniósł bowiem 0,5 proc. r./r., podczas gdy oczekiwano odczytu na poziomie 0,8 proc. To jednak przygrywka do tego, co czeka nas w tym tygodniu. Oczy będą przede wszystkim zwrócone na Stany Zjednoczone i Fed, ale na tym lista „atrakcji” się nie kończy.

Publikacja: 30.01.2023 21:00

Uwaga na zachowanie niemieckiego indeksu DAX

Foto: Adobestock

– W czwartek o godz. 14.15 Europejski Bank Centralny ma ogłosić decyzję w sprawie stóp procentowych. Ponadto we wtorek rano ukażą się dane o niemieckiej inflacji za styczeń. Zauważmy, że hiszpański odczyt CPI zaskoczył w poniedziałek znacząco „na plus”, co stwarza ryzyko podobnego wyniku z danych niemieckich. To z kolei może sprawić, że członkowie EBC ponownie rozważą stosowność swoich ostatnich nieco gołębich komentarzy. Obecne oczekiwania rynkowe zakładają ruch o 50 punktów bazowych – wskazują analitycy XTB. Dodają też, że posiedzenie EBC może mieć istotny wpływ na notowania głównego niemieckiego indeksu giełdowego.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK!

Wybierz roczną subskrypcję PARKIET.COM i zyskaj zestaw zasilający inwestycje!

Zyskasz dodatkowo -10% do zestawu 3 dostępów rocznych do serwisów: Parkiet.com, RP.PL i The New York Times na 12 miesięcy.

Reklama
Inwestycje
Opóźnianie publikacji informacji poufnej po Listing Act
Inwestycje
Trzecia droga do MAR
Inwestycje
MAR na nowo – mniej raportów czy większe ryzyko interpretacyjne?
Inwestycje
Michał Krajczewski, BM BNP Paribas: Giełdy akcji. Trend wzrostowy obowiązuje
Inwestycje
Gal, hafn, ren, iryd może już kupić każdy Polak
Inwestycje
Kamil Cisowski, DI Xelion: Teraz bardziej GPW niż Wall Street
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama