Jakie możliwości daje inwestorom język programowania MQL?

Popularna platforma transakcyjna MetaTrader jest wyposażona w narzędzia umożliwiające automatyzację procesów analitycznych i decyzyjnych. Dzięki nim można znacznie zwiększyć efektywność inwestycji.

Publikacja: 01.07.2016 08:26

Zrzut ekranu przedstawia przykładowy wygląd okna platformy Meta Trader. Czarnym kółkiem zaznaczona j

Zrzut ekranu przedstawia przykładowy wygląd okna platformy Meta Trader. Czarnym kółkiem zaznaczona jest ikonka książki, która otwiera Meta Editora. Na czarnym tle znajduje się wykres USD/PLN wraz ze wskaźnikiem MACD. W oknach po lewej stronie mamy tabelę kwotowań innych instrumentów oraz nawigator, czyli listę skryptów, wskaźników i EA, które możemy uruchomić. Na samym dole znajduje się panel testujący, w którym możemy ustawić parametry testowania.

Foto: Archiwum

Na stronach internetowych wielu brokerów forexowych jest możliwość pobrania platformy transakcyjnej MetaTrader i wypróbowania rachunku demo. Jest to całkowicie darmowa usługa, która oddaje w ręce inwestora ciekawe narzędzie analityczne i programistyczne. Platforma jest bowiem wyposażona w wiele gotowych wskaźników i funkcji, które znacznie ułatwiają kontrolę rynku i zarządzanie inwestycjami. Najważniejsze narzędzie to jednak MetaEditor, czyli edytor kodu źródłowego. To w nim można programować własne skrypty, wskaźniki i strategie za pomocą wbudowanego języka MQL (od ang. Meta Qutes Language). Opanowanie tego języka pozwala na automatyzację indywidualnych procesów analitycznych i decyzyjnych, ich testowanie na danych historycznych, a w razie pomyślnych wyników – ich implementację na rzeczywistym rachunku. W tym artykule postaramy się zaprezentować wstęp do programowania w języku MQL, który może stać się dobrą bazą do pogłębiania tego tematu.

Pozostało jeszcze 86% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie