Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 17:08 Publikacja: 13.03.2024 06:00
Foto: materiały prasowe
Zakończony niedawno rok nie był łatwy dla Grodna z uwagi na wyraźne spowolnienie popytu na rynku elektrotechnicznym. Wyniki sprzedaży zanotowane w ostatnich miesiącach nie wskazują jeszcze na przełom, choć najgorszy okres spółka zdaje się mieć już za sobą. Po wcześniejszych spadkach w lutym jej sprzedaż ustabilizowała się na poziomie sprzed roku. Po jedenastu miesiącach roku obrotowego 2023/2024 (trwającego od kwietnia do marca) przychody Grodna wynoszą prawie 1,08 mld zł i są o ponad 3 proc. niższe w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. – Luty był dla nas udanym miesiącem. Odnotowaliśmy wzrost sprzedaży w każdym obszarze działalności. Na dynamikę przychodów wciąż wpływały niższe rok do roku ceny hurtowych modułów fotowoltaicznych, choć należy zaznaczyć, że wolumenowo sprzedaż tych produktów w pojedynczym miesiącu była zdecydowanie rekordowa – wskazuje Andrzej Jurczak, prezes Grodna.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas