Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.04.2025 23:39 Publikacja: 20.09.2022 21:00
Foto: Adobe Stock
Według ostatniego badania operatora płatniczego Klarna po używane produkty sięgnęło choć raz już 63 proc. badanych klientów, a teraz przy rosnących cenach sytuacja ekonomiczna zdecydowanie sektorowi sprzyja. Tym bardziej że sprzedaż takich produktów także mocno się zmieniła. Liczba stacjonarnych sklepów spada, i to od kilku lat. Na początku września br. według Dun & Bradstreet ich można było szacować na blisko 14 tys. – Rynek w ostatnich pięciu latach kurczy się w granicach jednego procentu rocznie. Od stycznia do początku września 2022 r. z rynku zniknęło 175 punktów, co stanowi spadek wobec grudnia ubiegłego roku o 1,2 proc. – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik Dun & Bradstreet. – Duża w tym zasługa gwałtownego wzrostu cen energii i rosnących kosztów własnych. Do tego należy dodać, coraz to nowe, internetowe platformy handlowe z artykułami używanymi – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas