W.Kruk chce kupić jubilerskie sklepy w Czechach i Słowacji

W. Kruk, spółka zależna Vistuli chce przejąć w 2019 roku dwie marki działające w sąsiednich krajach: w Czechach i na Słowacji.

Publikacja: 28.08.2018 09:34

W.Kruk chce kupić jubilerskie sklepy w Czechach i Słowacji

Foto: materiały prasowe

Należąca do Grupy Vistula spółka W.Kruk, jeden z największych graczy na rynku jubilerskim w Polsce (w końcu marca br. prowadziła 117 sklepów, w tym cztery franczyzowe) rozważa wejście na rynek czeski i słowacki. Podpisała listy intencyjne, na mocy których uzyskała wyłączność na przeprowadzenie analiz formalno-prawnych w firmach Klenoty Aurum oraz Montre. Pierwsza z nich działa w Czechach, druga na Słowacji. Obie są właścicielami sieci salonów jubilerskich.

„Podpisanie listów intencyjnych stanowi jeden z elementów realizacji strategii rozwoju grupy kapitałowej spółki, która przewiduje realizację projektów akwizycyjnych obejmujących rozpoznawalne marki o uznanej pozycji rynkowej, działające w segmencie odzieżowym oraz jubilerskim, dysponujące kanałami dystrybucji detalicznej, co w efekcie prowadziłoby do przyspieszenia rozwoju i stworzenia znacznie większej grupy kapitałowej" – wyjaśnia notowana na warszawskiej giełdzie Vistula w komunikacie skierowanym do giełdowych inwestorów. List intencyjny w sprawie Klenoty Aurum został podpisany z trzema podmiotami: N.Lori, Jermontox Holdings oraz Jays Czech. List dotyczący Montre – z Liam i Myra Investment. W obu wypadkach W.Kruk miałby nabyć udziały w spółkach.

„Listy intencyjne nie stanowią zobowiązania żadnej ze stron do zawarcia transakcji. W przypadku pozytywnego przebiegu procesu akwizycyjnego Spółka szacuje, że może się on zakończyć w I kw. 2019 r." – podała Vistula.

Vistula miała w przeszłości plany ekspansji zagranicznej. Nie powiodły się i grupa od tamtej pory koncentrowała się na polskim rynku.

W tym roku władze firmy zdecydowały, że ponownie przyjrzą się możliwościom wyjścia po za granice kraju, w którym obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, stopniowo rozszerzający się na wszystkie takie dni w roku. W marcu grupa poinformowała o uruchomieniu we współpracy z firmą i-system e-sklepu w wersji anglojęzycznej oraz w języku czeskim. Według Vistuli sprzyjać to będzie rozwojowi sprzedaży e-commerce za granicą.

Niedawno, po blisko rocznym oczekiwaniu grupa uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie krajowej firmy Bytom, produkującej odzież męską.

Vistula nie podała jakiego rzędu wyniki notują spółki, które przejąć miałby W.Kruk. On sam w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. zanotował 130,9 mln zł przychodu, o 18,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF