Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.08.2020 05:00 Publikacja: 14.08.2020 05:00
Foto: Adobestock
Papiery AmRestu wyraźnie zyskiwały drugi dzień z rzędu. Jednak przez ostatnie dwa miesiące głównie traciły na wartości. W sierpniu kurs zszedł nawet poniżej poziomów, w których znalazł się w marcu, czyli podczas potężnej przeceny na całym rynku. Spółka podzieliła się nie tylko szacunkami wyników, ale również informacjami na temat otwartych restauracji oraz sprzedaży porównywalnej.
Wyniki okazały się nieco wyższe od założeń analityków BM mBanku. „Zwracamy uwagę na wysoki odsetek restauracji otwartych na koniec czerwca (92 proc.) i 11 sierpnia (96 proc.). Warto zwrócić również uwagę na szybkie tempo ożywienia sprzedaży w okresie kwiecień–czerwiec" – czytamy w opinii BM mBanku. „Spodziewamy się, że wysoki odsetek restauracji otwartych w III kwartale oraz dalsze ożywienie sprzedaży przełoży się na znaczące ograniczenie spadku sprzedaży rok do roku w tym okresie. Biorąc pod uwagę powyższe oraz niedawny spadek cen akcji AmRestu, oczekujemy, że rynek zareaguje pozytywnie" – zapowiedzieli analitycy. Przychody AmRestu w II kwartale spadły o 43,6 proc., do 272 mln euro. Jak podano, sprzedaż poprawiała się wraz ze znoszeniem obostrzeń. Na koniec kwietnia otwartych było około 56 proc. lokali, głównie poprzez dostawy do domów i na wynos, co przełożyło się na spadek sprzedaży o 66,9 proc. rok do roku. Z końcem maja działało już 81 proc., a sprzedaż była o 40,7 proc. niższa. Na koniec czerwca funkcjonowało już 92 proc. wszystkich lokali, a sprzedaż była o 24,4 proc. niższa. paan
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas