Finał przy bardzo zmiennej sesji

Tym razem nie wystarczyło tylko zająć pozycję i czekać na końcowy dzwonek. Rynek okazał się bardzo kapryśny, a finaliści Parkiet Challenge musieli wykazać się dużą czujnością.

Publikacja: 26.12.2023 21:00

Tegoroczni finaliści Parkiet Challenge otrzymali nagrody niespodzianki – czytniki Kindle i roczny do

Tegoroczni finaliści Parkiet Challenge otrzymali nagrody niespodzianki – czytniki Kindle i roczny dostęp do treści na parkiet.com – oraz pamiątkowe dyplomy.

Foto: Cezary Piwowarski

Ostatnie przed świętami dni handlowe na GPW charakteryzują się bardziej ograniczoną zmiennością, jednak nie dotyczyło to środy. Sesja, w której trakcie odbywał się finał tegorocznego Parkiet Challenge, spokojnie mogłaby się podzielić na dwa osobne dni. Na samym początku główne indeksy zwyżkowały nawet o ponad 1 proc., co wysunęło na prowadzenie zawodników z optymistycznym nastawieniem do rynku. Trudno się było dziwić takim zagraniom, bo przez kilka poprzednich dni GPW świeciła na zielono, a polskie akcje pozostają w trendzie wzrostowym. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja całkiem się odmieniła, a z czasem WIG20 znalazł się pod kreską. Co ciekawe, ten ruch został wykorzystany przez jednego z graczy – Aleksandra Krysiaka, który szybkim rajdem wskoczył na pierwszą pozycję. Po zrealizowaniu zysków udało mu się utrzymać pierwsze miejsce do końca środowej sesji i to on został mistrzem tegorocznej edycji Parkiet Challenge.

W samym tylko finale Aleksander Krysiak wypracował 19,5-proc. stopę zwrotu. Miejsce drugie zajął Krzysztof Desput, który w finale powiększył kapitał o 11,2 proc. Trzeci był Marcin Kucharczyk, który kończył finał z blisko 1-proc. zyskiem. Pierwsza trójka odjechała z nagrodami finansowymi, których łączna pula wyniosła 30 tys. zł.

Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę
Gra giełdowa
W Parkiet Challenge emocje idą w górę. Kto awansuje do finału?