Do coraz liczniejszego grona firm deweloperskich notowanych na warszawskiej giełdzie dołączy na początku przyszłego roku kolejna spółka z branży - Dantex. - Przed końcem listopada zamierzamy złożyć prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - mówi Marek Roefler, prezes spółki.
Najpierw była odzież...
Warszawiakom nazwa firmy może się kojarzyć z biznesem, który nie ma nic wspólnego z rynkiem nieruchomości. Dantex, którego korzenie sięgają 1983 roku, zajmował się bowiem przez lata produkcją i sprzedażą odzieży, głównie na eksport. Rosnące koszty pracy i umacnianie się złotego wobec euro sprawiły, że działalność ta stawała się coraz mniej opłacalna, dlatego też Dantex w latach 2001-2004 sukcesywnie się z niej wycofywał, a posiadane zakłady wydzierżawił.
...a teraz są biura i kliniki
Pierwszy deweloperski projekt Danteksu, polegający na przekształceniu budynku przemysłowego na warszawskiej Woli w biurowiec, datowany jest na 1996 rok. Od tamtego czasu firma ukończyła łącznie 18 inwestycji, głównie kameralnych obiektów biurowych. Obecnie jest właścicielem i zarządza ponad 40 tys. mkw. biur, około 4 tys. mkw. powierzchni handlowych i około 2 tys. mkw. powierzchni przemysłowych. - Możemy się pochwalić wynajęciem w 100 proc. należących do Danteksu powierzchni. Wśród naszych klientów są m.in.: banki, instytucje ubezpieczeniowe czy wydawnictwo, z którymi najczęściej łączą nas wieloletnie umowy - wskazuje Piotr Wiślicki, wiceprezes i dyrektor generalny Danteksu.