Opony zapiszczą na GPW

Aktualizacja: 22.02.2017 22:45 Publikacja: 28.03.2007 08:04

Sprzedawca opon lada dzień złoży prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Oponeo.pl to największy internetowy sklep z oponami w Polsce. Jest właścicielem domeny opony.com oraz opony. com.pl.

- W kraju w zasadzie nie mamy dużej konkurencji. Polacy coraz częściej kupują opony przez internet. Jest to zdecydowanie tańsze niż tradycyjne zakupy. To rozwiązanie, wbrew temu, co sądzą nieliczni, bardzo bezpieczne - twierdzi Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Spółka w ciągu dwóch lat (2004-2006) blisko czterokrotnie zwiększyła wolumen sprzedaży opon. W tym roku również liczy na wzrost.

- Cały rynek europejski opon rośnie blisko 2-3 proc. rocznie. W Polsce jest to 7-8 proc. Jednak takie sklepy internetowe, jak nasz, mają dużo większą dynamikę przychodów. Potrzebujemy pieniędzy na rozwój. Stąd decyzja o emisji nowych akcji - dodaje D. Topolewski.

Prezes przypomina, że Polska jako rynek sprzedaży opon jest też wyjątkowa pod innym względem. - Jesteśmy wiodącym krajem w Europie, jeżeli chodzi o przyrost liczby używanych aut. Dodatkowo w społeczeństwie rośnie świadomość, że powinno się mieć dwa komplety opon, czyli opony zimowe i letnie. Stąd mój optymizm, jeżeli chodzi o rozwój rynku, a więc i mojej firmy - twierdzi prezes Topolewski.

Przedsiębiorstwo w ubiegłym roku miało około 30 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz zarobiło 1 mln zł. Pieniądze z emisji nowych akcji chciałoby przeznaczyć między innymi na inwestycje w informatykę i logistykę.

Oponeo.pl oprócz opon sprzedaje również felgi oraz inne akcesoria samochodowe. To jednak mniej istotny asortyment z punktu widzenia obrotów przedsiębiorstwa. - Co nie oznacza, że go bagatelizujemy. Charakteryzuje się wyjątkową rentownością oraz wysokim wzrostem sprzedaży. Jednak naszym podstawowym biznesem pozostaje sprzedaż opon i na tym się skupiamy. Pozostaje tylko pytanie, do jakiego segmentu branżowego przypisze nas Giełda Papierów Wartościowych. Działamy bowiem na styku dwóch biznesów, to jest informatycznego i handlowego - kończy Dariusz Topolewski.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego