Ucieczka B. Blidy przed Temidą?

Aktualizacja: 22.02.2017 02:10 Publikacja: 26.04.2007 07:34

Barbara Blida podczas wczorajszej porannej interwencji pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w jej mieszkaniu w Siemianowicach Śląskich popełniła samobójstwo. Mimo natychmiastowej reanimacji była posłanka SLD oraz minister gospodarki przestrzennej i budownictwa zmarła na miejscu. Okoliczności tej tragedii zbada specjalny zespół prokuratorów, który pracuje w jej domu.

Cała sprawa ma związek z nieprawidłowościami w polskim górnictwie, do których doszło w latach dziewięćdziesiątych. - Barbara Blida była jedną z kilkunastu osób, objętych śledztwem w sprawie wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych. Była podejrzewana o wręczanie i przekazywanie łapówek, ale nie postawiono jej żadnych zarzutów. Innych informacji na temat śledztwa nie mogę udzielić - mówi rzecznik ABW Magdalena Stańczyk.

- Była posłanka SLD miała zostać w środę zatrzymana wraz z 13 innymi osobami w śledztwie dotyczącym afer w przemyśle węglowym - dodaje Tomasz Tadla, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Prokuratura zamierza postawić oskarżonym osobom zarzuty m.in. wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych, prania brudnych pieniędzy oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Pomimo tragicznej śmierci byłej posłanki czynności wobec pozostałych podejrzanych osób, w tym dwóch wiceprezesów spółek węglowych czy członków zarządów, będą kontynuowane.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymanie B. Blidy i innych osób ma związek z informacjami, które przekazała prokuraturze podejrzana, znana śląska bizneswomen Barbara K., zwaną śląską Alexis.

Barbara Blida pracowała ostatnio jako prezes spółki deweloperskiej.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego