ATM podpisał umowę ze spółką Centrum Teleradiologii Enel-Med na uruchomienie i świadczenie usług Systemu Archiwum Teleradiologicznego.
Klient to firma zależna Enel-Medu - jednego z największych graczy na rynku niepublicznych usług medycznych w Polsce. Świadczy usługi diagnostyczne oparte na przesyle obrazów i danych drogą teleradiologii. W Polsce, jak na razie, tego typu usługa nie jest popularna, ale w Stanach Zjednoczonych korzysta z niej ok. 35 proc. szpitali.
System Archiwum Teleradiologicznego to nowy produkt ATM. - Rozwiązanie pozwala na zbieranie danych ze wszelkich urządzeń diagnostycznych, np. aparatów roentgenowskich czy USG zainstalowanych w placówkach służby zdrowia. Informacje są gromadzone w centrum ochrony danych i następnie udostępniane za pośrednictwem sieci teleinformatycznej lekarzom prowadzącym pacjentów w różnych oddziałach Enel-Medu w całej Polsce - wyjaśnił zasady działania Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM.
Wartość zlecenia nie została ujawniona. - Wielkość wynagrodzenia zależy od ilości przesyłanych i przechowywanych zasobów. Mogę jednak zapewnić, że tylko dzięki kontraktowi z Enel-Medem pokryjemy z dużą nawiązką wszelkie koszty poniesione w związku z przygotowaniem produktu - mówił przedstawiciel ATM. Koszty stworzenia Systemu Archiwum Teleradiologicznego nie przekroczyły miliona złotych.
Równocześnie z kontraktem, strony podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania ścisłej współpracy w zakresie świadczenia usług outsourcingu teleradiologicznego na rzecz innych podmiotów w kraju i za granicą.