TP SA skontaktowała się już w tej sprawie ze swoimi dostawcami, jak poinformował Witucki w tym tygodniu. Wymienił informatykę wśród elementów, w których działania, mogą mieć znaczący wpływ na wynik finansowych w przyszłym roku. "Oszczędności mogą być znaczące" - podkreślał Witucki w rozmowie z dziennikarzami.
"Mając na uwadze stały rozwój oraz dynamikę prowadzonej przez Grupę TP działalności gospodarczej, powołany w ramach TP zespół specjalistów rozpoczął szczegółową analizę dostawców usług informatycznych, pod kątem posiadanego przez nich potencjału do przyjęcia odpowiedzialności za rozwój oraz utrzymanie obecnych systemów informatycznych należących do Grupy TP" - powiedział ISB w piątek rzecznik grupy TP Wojciech Jabczyński.
"Analiza ma dostarczyć odpowiedzi, czy możliwe jest podpisanie długoletnich umów na rozwój oraz utrzymanie systemów Grupy TP ze strategicznymi dostawcami i docelowo ograniczenie ich ilości. Takie podejście jest w pełni zgodne z trendami panującymi na rynku usług informatycznych i strategiami innych globalnych firm telekomunikacyjnych w tym zakresie" - dodał rzecznik.
Znaczące kontrakty z Telekomunikacją Polską ma większość spółek IT notowanych na warszawskiej giełdzie.
W raporcie za III kw. TP SA potwierdziła swoje całoroczne cele, które zakładają m.in. utrzymanie przychodów na poziomie z poprzedniego roku. W pierwszych dziewięciu miesiącach roku spółka zanotowała przychody na poziomie 13.586 mln zł wobec 13.594 mln zł. Witucki ocenił, że w IV kw. przychody spółki również znajdą się na poziomie zbliżonym do poprzedniego roku.