Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.03.2016 13:37 Publikacja: 24.03.2016 13:37
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Cel został określony intuicyjnie, przy założeniu, że inwestor, który chce ulokować środki na rok, maksymalnie dwa lata, interesuje się przede wszystkim bezpieczeństwem inwestycji, ale też stopą zwrotu wartą zachodu. Dla tak nakreślonego celu ustalono kryteria wyboru. Bezpieczeństwa strzegą wielkość emisji (nie mniej niż 10 mln zł) i notowania nieodbiegające istotnie w dół od wartości nominalnej. Nominał obligacji nie może być wyższy niż 1 tys. zł, bo chodzi o dywersyfikację portfela wartego ogółem kilkanaście, może małych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli w przypadku jednego emitenta kryteria wyboru spełniało kilka serii obligacji, wybrano tę o najwyższej rentowności. Natomiast jeśli chodzi o zysk, to przyjęto, że inwestor nie będzie się interesował stopą zwrotu niższą niż 4 proc. rocznie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas