Luksus znowu w cenie

Francuski koncern produkujący towary luksusowe odnotował 18-proc. wzrost przychodów. Najlepsze dane pochodzą z rynków azjatyckich

Aktualizacja: 24.02.2017 06:05 Publikacja: 18.10.2011 10:21

Kolekcja torebek Louis Vuitton

Kolekcja torebek Louis Vuitton

Foto: AFP

W trzecim kwartale bieżącego roku koncern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) odnotował 18-proc. wzrost przychodów do 6,01 mld euro. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberga spodziewali się przychodów na poziomie 5,85 mld euro. Najlepiej sprzedawały się zegarki, biżuteria oraz odzież.

Francuski gigant ogłosił, że poziom sprzedaży za pierwszych dziewięć miesięcy roku działu odzieżowego i skórzanego firmy wzrosła na świecie o 15 proc. Natomiast dział zegarków i biżuterii odnotował wzrost o 26 proc. Sprzedaż alkoholi wzrosła o 11 proc.

- Trzeci kwartał pokazał kontynuację trendu widoczną od początku roku - poinformowała spółka LVMH w oświadczeniu. - Rośnie sprzedaż w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, Japonia powróciła do wzrostu - dodano.

LVMH w marcu za 4,3 miliardy euro kupił pakiet kontrolny akcji marki jubilerskiej Bulgari

, należący do tej pory do potomków założyciela firmy.

Francuski koncern Louis Vuitton Moët Hennessy jest największym producentem dóbr branży towarów luksusowych. Grupa LVMH to ponad kilkadziesiąt różnych marek z działów takich, jak: wina i napoje alkoholowe, zegarki i biżuteria, perfumy oraz odzież. Do koncernu należy między innymi Donna Karan, Givenchy, De Beers, Chaumet, Marc Jacobs, Fendi, Kenzo, TAG Heuer, Zenith, Christian Dior Watches, Guerlain, Sephora.

Gospodarka światowa
Członek Fed zdecydowanie za obniżką stóp procentowych w lipcu
Gospodarka światowa
Jakie karty posiada Europa w rozgrywce handlowej z Ameryką?
Gospodarka światowa
USA: maleje liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych
Gospodarka światowa
Wzrosła wartość amerykańskiej sprzedaży detalicznej
Gospodarka światowa
Pozytywny sygnał dla gospodarki USA płynie z Filadelfii
Gospodarka światowa
Zuckerberg inwestuje miliardy w plany „osobistej superinteligencji”