Smith: „To mój ostatni dzień w Goldman Sachs”

Greg Smith, dyrektor zarządzający, ogłosił publicznie swoją rezygnację z pracy w banku Goldman Sachs.

Aktualizacja: 12.02.2017 10:04 Publikacja: 14.03.2012 14:51

Smith: „To mój ostatni dzień w Goldman Sachs”

Foto: Bloomberg

Greg Smith w opublikowanym liście na łamach dziennika „The New York Times", poinformował że odchodzi , ponieważ atmosfera w banku stała się tak „toksyczna i destrukcyjna" jak nigdy wcześniej.

"Dziś jest mój ostatni dzień w Goldman Sachs" – napisał.  Smith przepracował w Goldman Sachs 12 lat, ostatnio w londyńskim oddziale banku jako szef działu instrumentów pochodnych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. W liście opisał coraz bardziej pogarszającą się kulturę i etykę pracowników, dla których klienci to "muppety".

„Brałem udział w spotkaniach na których nawet minuty nie poświęcono na analizę jak pomóc klientom, rozważano jedynie jak na nich zarobić" - napisał.

"Firma zboczyła już tak daleko od standardów, jakie reprezentowała, kiedy prosto z uczelni do niej dołączyłem, że nie mogę się z nią dłużej identyfikować " -  stwierdził Smith.

Za niekorzystne zmiany wini dyrektora generalnego Lloyd'a Blankfein'a i Gary'iego Cohn'a. „Wierzę, że ten spadek moralności stanowi poważne zagrożenie dla jej przetrwania " - napisał.

"Jest mi niedobrze kiedy słyszę jak bezdusznie ludzie mówią o obdzieraniu swoich klientów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy byłem świadkiem tego jak pięciu różnych dyrektorów zarządzających nazywało swoich klientów „muppetami"

W  odpowiedzi Goldman Sachs odżegnał się od opinii Smitha.

"Nie zgadzamy się z opiniami, które nie odzwierciedlają sposobu, w jaki prowadzimy naszą działalność. Z naszego punktu widzenia, odnosimy sukcesy, jedynie kiedy nasi klienci są zadowoleni. To zgodnie z tą fundamentalną zasadą postępujemy.

Gospodarka światowa
Francja wciąż z jedną z najniższych inflacji w UE
Gospodarka światowa
Gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się w maju drugi miesiąc z rzędu
Gospodarka światowa
Ceny hurtowe w Niemczech wzrosły w czerwcu o 0,9 proc.
Gospodarka światowa
Rumunia zapłaci cenę za rozrzutność
Gospodarka światowa
Malejąca imigracja zmniejsza wzrost amerykańskiego PKB
Gospodarka światowa
Niemiecka wymiana handlowa w maju rozczarowała