W ubiegłym roku, kiedy jej przychody wzrosły o jedną czwartą pojawiło się troje nowych. Są nimi dzieci Kjelda Kirka Kristiansena, najzamożniejszego Duńczyka. Sofie Kirk Kiaer Kristiansen, Thomas Kirk Kristiansen i Agnete Kirk Thinggaard mają łącznie 37 proc. udziałów Lego A/S, wycenianych na 5,3 miliarda dolarów.
W ubiegłym roku przychody duńskiego producenta zabawek wyniosły 23,4 miliarda koron (4,04 miliarda dolarów). Dzięki temu ta firma licząca sobie 81 lat pod względem wyceny zdystansowała światowego lidera wśród producentów zabawek, czyli amerykańską spółkę Mattel Inc.
"Lego jest rozpalone do czerwoności", napisał w mailu Gerrick Johnson, analityk BMO Capital Markets. Wylicza, że Lego jest największym na świecie producentem zabawek pod względem zysku netto, zysku operacyjnego i EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja). Marża brutto w minionym roku wyniosła 71 proc.
Lego jest wyceniane na 14,6 miliarda dolarów na podstawie takich wskaźników jak średnia wartość przedsiębiorstwa w relacji do zysku przed uwzględnieniem odsetek, podatku i amortyzacji, wartości przedsiębiorstwa do przychodów ze sprzedaży i wskaźnika cena/zysk takich konkurentów jak Mattel i Hasbro. Wartość przedsiębiorstwa jest definiowana jako kapitalizacja rynkowa plus całkowite zadłużenie minus gotówka.
Mattel, producent lalek Barbie mający siedzibę w kalifornijskim El Segundo ma kapitalizację rynkową na poziomie 14,4 miliarda dolarów, natomiast Hasbro, znane z gry planszowej Monopoly, rynek wycenia na 5,4 miliarda dolarów.