Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Cena akcji zakręciła w górę – jest to koniec korekty spadkowej z okresu 23.03-21.04.2016 r. Na średnich ruchomych 13 i 45 sesyjnych (wykładniczo ważonych) powstał złoty krzyż. Kluczowym oporem jest teraz poziom 3,349 euro – jego przełamanie otwiera drogę do szczytu na 4 euro (maj 2015 r.). Pogorszeniem sytuacji technicznej byłoby przełamanie przez cenę dna na 2,953 euro. Zwyżkę ceny potwierdza układ wskaźników i oscylatorów analizy technicznej – dominują sygnały kupna. Układ MACD, RSI i ROC jest bardzo obiecujący – ten pierwszy zwyżkował już powyżej linii zero (potwierdzenie wcześniejszego wskazania w paśmie wyprzedania). Wskaźniki wolumenowe Akumulacja / Dystrybucja (kolor czarny) oraz A/D Chaikina uwidaczniają napływ środków na rynek tego waloru od połowy maja.
Ponownie zaczyna się walka z trendem spadkowym, który dominuje na wykresie od kwietnia 2015.r. i jak na razie przełomu nie widać. Jednakże wtorkowa sesja okazała się całkiem pozytywna i obfitująca w kilka ciekawych sygnałów, które mają prawo przełożyć się na dalszą aprecjację. Należy zauważyć, że ceny ponownie znajdują się nad dwusetką, która jest bliska przełamaniu swego kąta nachylenia. Jak na razie jest on ujemny jednakże wystarczy zamknięcie się środowej sesji na poziomie nie niższym niż we wtorek i MA200d po raz pierwszy od listopada 2015.r. zacznie się wznosić. A taki układ zapewne zachęci byki do zaatakowania linii trendu spadkowego, który jest na wyciągnięcie łapy...
Akcje spółki Chevron Corporation znajdują się w trendzie wzrostowym od stycznia br. Wczoraj kurs przełamał górne ograniczenie kanału spadkowego, który obserwowaliśmy od końca kwietnia br. Obecnie najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 104 USD. Przełamanie tego obszaru otworzy drogę do szczytów z marca ub.r. w pobliżu 106,50 USD. Kolejna strefa oporu zlokalizowana jest w okolicach okrągłych 110 USD.
Odbicie cen ropy naftowej o ponad 80% od dołka z 20 stycznia br. wspomaga wzrost cen akcji giganta paliwowego, czyli spółki Chevron. Za ruch w górę tego surowca głównie odpowiedzialny był spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych, ale również w Kanadzie czy Nigerii. Kanada zmagała się z pożarami, a w Nigerii dochodziło do ataków rebeliantów na wieże wiertnicze. Ostatnio ceny ropy WTI przełamały psychologiczną barierę 50 USD, a Arabia Saudyjska uważa, że w dłuższym terminie cena „czarnego złota" wzrośnie o kolejne 10 USD.