Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.03.2017 08:45 Publikacja: 18.03.2017 08:45
Notowanie na londyńskiej giełdzie było przez minioną dekadę powodem do dumy dla rosyjskich korporacji. Przeprowadziły tam 46 emisji i od 2005 r. zebrały z tego rynku 69,4 mld USD.
Jednak od 2014 r. na London Stock Exchange nie weszła ani jedna rosyjska spółka, a tylko dwie wchodzą w skład indeksu FTSE 250. PIK, największa firma z tamtejszego rynku budownictwa mieszkaniowego, zapowiedziała właśnie wycofanie się z LSE i będzie to druga rosyjska spółka, która opuści tę giełdę w tym roku i szósta w ostatnich 18 miesiącach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Chiński eksport wzrósł w kwietniu o 8,1 proc. w ujęciu dolarowym - mówią oficjalne dane. Sporą część eksportu przekierowano wówczas do Azji Południowo-Wschodniej.
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że jego administracja zawarła umowę handlową z Wielką Brytanią. To pierwszy tego typu pakt, od rozpoczęcia przez Stany Zjednoczone serii wojen handlowych.
Bank Anglii obniżył główną stopę procentową o 25 pb., do poziomu 4,25 proc. Taka decyzja była zgodna z prognozami analityków.
Wysocy rangą przedstawiciele amerykańskich i chińskich władz mają rozmawiać w Szwajcarii na temat relacji handlowych. Być może obie strony są gotowe pójść na ustępstwa.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Wiele firm z Wall Street ma duże zasoby gotówki oraz widzi okazję do przeprowadzania buybacków.
Amerykański bank centralny, zgodnie z oczekiwaniami rynku, utrzymał główną stopę procentową w przedziale 4,25-4,5 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas