Czterdzieści europejskich biznesowych grup lobbystycznych, reprezentujących 20 mln spółek z 34 krajów, wezwało w tym dokumencie do przyjęcia takich rozwiązań po Brexicie, które zapewniłyby zachowanie integralności jednolitego rynku, łagodne przeprowadzenie rozstania i uniknięcie stworzenia „niepotrzebnych" przeszkód dla handlu i inwestycji.
Japońska Keidanren, biznesowa grupa, do której należą Toyota, Hitachi i inni wielcy inwestorzy na Wyspach, zatrudniający tam około 140 tys. pracowników, przygotowuje dokument polemizujący z deklaracją premier Theresy May, która stwierdziła, że „brak porozumienia na temat Brexitu jest lepszy od złego porozumienia".
Prawie co dziesiąta z niemieckich spółek działających w Wielkiej Brytanii zamierza w odpowiedzi na Brexit przenieść swoje inwestycje do innych krajów w Unii Europejskiej, wynika z ankiety przeprowadzonej w 2200 firmach przez niemiecką izbę przemysłu i handlu (DIHK).
Bertelsmann, największa pod względem przychodów europejska spółka mediowa, oświadczył, że w razie twardego Brexitu wycofa w Londynu część swoich firm w obawie przed wyższymi podatkami.