Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.06.2017 06:52 Publikacja: 30.06.2017 06:52
Foto: AFP
W przypadku Capital One zatwierdzenie jest warunkowe, ale i tak były to najłagodniejsze w historii decyzje regulatora podjęte po testach. Banki dostały zielone światło na podwyższanie dywidend oraz zwiększenie skupu akcji własnych. Rynek zareagował wzrostem kursów akcji wielu banków w USA i w Europie.
Sześć największych banków: Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley, JPMorgan Chase i Wells Fargo, chce przez najbliższe cztery kwartały zwrócić akcjonariuszom w różnych formach od 95 do 97 mld USD – mówią dane RBC Capital Markets. To o około 50 proc. więcej niż w ciągu roku po poprzednich testach. JPMorgan Chase zwiększy dywidendę o 12 proc., a przez najbliższe 12 miesięcy może skupić akcje warte 19,4 mld USD. BofA podwyższy dywidendę o 60 proc. i skupi akcje za 12 mld USD. – Planowane działania kapitałowe Citigroup obejmują zwiększenie kwartalnej dywidendy z akcji zwykłych do 0,32 USD na jedną akcję (pod warunkiem uzyskania co kwartał zgody Rady Dyrektorów), a także program skupu własnych akcji zwykłych z limitem 15,6 mld USD, przewidziany do realizacji w ciągu czterech kwartałów, począwszy od III kw. 2017 r. Łączna wartość planowanych działań kapitałowych wyniesie 18,9 mld USD na przestrzeni czterech kolejnych kwartałów – zapowiada Michael Corbat, szef Citi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Koniec pewnej epoki. W sobotę na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway dotychczasowy prezes i główny akcjonariusz Warren Buffett ogłosił, że z końcem roku przejdzie na emeryturę. Zastąpić ma go Greg Abel.
Kontrolowany przez Warrena Buffetta wehikuł finansowy Berkshire Hathaway Inc. opublikował w sobotę wyniki za pierwszy kwartał tego roku, które pokazały znaczny spadek zysków operacyjnych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Konglomerat, który posiada udziały w firmach z branż ubezpieczeniowej, transportowej, energetycznej, detalicznej i innych, ostrzegł również, że cła mogą dodatkowo uderzyć w zyski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas